Saunovanie prináša pre naše zdravie a pohodu mnoho pozitív. Vaša osobná kaďa v záhrade je ideálna pre komorné relaxovanie a oddych v každom ročnom období.

Sauna
Tube

Ohrev na drevo/elektrinu

Sauna
Barrel

Ohrev na drevo/elektrinu

Záhradné SPA kaďa + sauna

Sauna Barrel na elektrinu + kaďa Best

Odolné drevo na výrobu sauny Thermowood®

Sauna v záhrade je vystavená nepriaznivým atmosférickým vplyvom. Preto sú sauny ScandiSpa vyrobené z odolného a trvácneho borovicového dreva, podrobeného dlhým procesom tepelnej úpravy. Takto vzniká Thermowood®. Drevo je pre podmienky panujúce v záhrade ideálne, pretože:

 • je odolné proti vlhkosti a vode (o 50% viac ako surové drevo)
 • má rozmerovú stabilitu (o 50% menej zmršťovania a napučiavania ako surové drevo)
 • dobre izoluje teplo- kratšie a lacnejšie vykurovanie
 • je odolné voči hubám a baktériám

 

Použitie odolného tepelne upraveného dreva ThermoWood umožňuje používanie kade až niekoľko desaťročí. Pri zahrievaní tepelne ošetrená borovica uvoľňuje dechtovú arómu, ktorá ideálne doplní váš relax a poteší zmysly.

drewno do budowy sauny ogrodowej beczki
sauna ogrodowa beczka producent

Osvedčenie o kvalite a záruka výrobcu sauny

Sauny v našej ponuke sa vyrábajú vo Fínsku v spoločnosti s dlhoročnými skúsenosťami. Výroba sa uskutočňuje v súlade s medzinárodnými normami kvality ISO 9001:2015. Všetky sauny sa vyrábajú podľa špecifickej schémy, ktorá umožňuje zachovať primeranú kvalitu. Každá kaďa je pred dokončením výroby dôkladne skontrolovaná ešte predtým, než sa dostane k zákazníkovi.

Ruské kade majú záruku 12 mesiacov pre spoločnosti (právnické osoby) a 24 mesiacov pre individuálnych zákazníkov (fyzické osoby). Spoločnosť ScanDispA už dlhé roky dodáva kade a sauny v celom Poľsku pre súkromných odberateľov aj spoločnosti.

Vykurovanie ruskej kade

Na výber máte z dvoch možností vykurovania záhradnej sauny:

 • Piecka na drevo
 • piecku nájdete umiestnenú vo vnútri sauny. Vyhriatie sauny trvá približne 20 min. Rozpálenie ohňa v krbe a pohľad naň je pridanou hodnotou pri saunovaní. Kachle na drevo sú dobrou voľbou pre tých, ktorí oceňujú prírodné riešenia.

 

 • Elektrický bojler
 • je z pohľadu prevádzky určite pohodlnejším riešením. Doba ohrevu je približne 20 min. Vaša práca sa obmedzí na zapnutie a vypnutie bojleru po saunovaní. Môžete oddychovať úplne bez obáv o vychladnutie sauny. Elektrický bojler je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí oceňujú pohodlie.

Ruská kaďa tvarom pripomína drevený sud. Dodáva sa v dvoch variantoch ako vertikálny alebo horizontálny sud.

 • Vertikálna sauna je menšia a kompaktnejšia, hodí sa do malých záhrad. Takáto sauna je určená pre maximálne 5 osôb v sede.
 • Horizontálna sauna je väčšia a pohodlnejšia a je ideálna pre veľké záhrady, vonkajšie kúpeľné zóny v rekreačných oblastiach atď. Horizontálny sud pojme až 6 osôb v sede. Je dostatočne dlhá na to, aby ste si v nej aj pohodlne ľahli. Saunu je možné zväčšiť praktickou predsieňou, ktorá sa dá použiť ako šatňa.
sauna-ogrodowa beczka pionowa

Príslušenstvo k ruskej kadi

 • AquaDropper – automatický zvlhčovač vzduchu. Skladá sa z dvoch nádrží. Voda pomaly preteká z veľkej hornej nádrže do spodnej malej nádrže. Keď sa menšia nádrž naplní do určitej úrovne, preleje sa a voda stečie na zahriate kamene.
 • Osvetlenie – 12 LED diód obzvlášť užitočných počas večerného oddychu v saune.
wyposażenie sauna ogrodowa beczka

Ceny záhradných sáun z Thermowood

Sauny ScandiSpa ponúkajú najlepšie vysoko kvalitné materiály a zaručujú dlhodobé používanie. Ceny sáun s ohrevom začínajú od 6 660 Euro s DPH a dopravou v rámci Slovenska. Konečná cena závisí od modelu, veľkosti a vybavenia. Pre viac informácií nás prosím kontaktujte.

 

sauna ogrodowa beczka ceny

Inštalácia ruskej kade
v záhrade

instalacja sauny beczki

Požadovaný podklad pod kaďu

Po zadaní objednávky bude potrebné pripraviť pre ruskú kaďu podklad.Po objednaní ruskej kade je ideálny čas na prípravu vhodného podkladu. Ten musí byť rovný a stabilný, napr. dlažobné kocky, kameň, štrk, drevená konštrukcia. Nie je možné umiestniť ju priamo na trávu. Pri ohreve elektrinou je potrebné pripraviť si elektrický kábel 230V v záhradnom štandarde. Inštaláciu musí vykonať elektrikár s oprávneniami SEP.

Pravidelné lakovanie drevenej sauny

Dodaná ThermoWood sauna je štandardne vyrábaná bez povrchovej úpravy. Ku každej objednávke dodávame plechovku oleja na tepelne upravené drevo s hnedým odtieňom. Olej si môžete dodatočne zakúpiť aj v inom odtieni. Odporúčame oleje na tepelne upravené drevo Teknos, Osmo a Altax.

malowanie sauny beczki w ogrodzie