Drevené kúpacie kade

Drevená záhradná kaďa nazývaná aj ruská kaďa, horúci sud, hot tub je čoraz obľúbenejšia aj v slovenských záhradách. Umožňuje relaxačný kúpeľ pod šírou oblohou aj celoročne. Je to jedinečný spôsob na relax a uvoľnenie organizmu. Výber správnej kade a jej vybavenia nie je jednoduchý. Než si vyberiete tú správnu záhradnú kaďu, prečítajte si niektoré praktické informácie a rady o tom, čomu venovať pozornosť, aby ste úplne spokojní a vychutnali si používanie kade po mnoho rokov.

Kaďa Best Electric & Arctic

Elektrický ohrev + Arktická izolácia + Moderné vybevenie

Kaďa Natural
Electric

Elektrický ohrev + moderná výbava

Kaďa Luxury Electric & Arctic 1

Elektrický ohrev + Arktická izolácia + Moderné vybevenie + Plastifikačný náter

Elektrický ohrev + Arktická izolácia + Moderné vybevenie + Plastifikačný náter

Kaďa Simple Wood

Piecka na drevo

Kaďa Natural Wood 1

Piecka na drevo

Kaďa Natural Wood 2

Piecka na drevo + moderné vybavenie

Kaďa Natural Wood 3

Piecka na drevo + plastifikačný náter

Kaďa Natural Gaz

Plynový bojler

Kaďa Simple Gaz

Plynový bojler

Kaďa Simple Gaz & Arctic

Plynový bojler + Arktická izolácia

Doplnky

Vybavenie pre kade

Kaďa BEST + Sauna

Piecka na drevo + moderné vybavenie

Kaďa na SCHLADENIE

Kaďa na schladenie

Široká drevená kaďa na schladenie tela po saune 

Sud na schladenie

Sud na schladenie

Drevený, vysoký sud na chladenie tela po saune pre jednu osobu

Thermowood® je to najlepšie drevo na výrobu kúpacie kade

Drevo na výrobu suda je kľúčovým prvkom ovplyvňujúcim kvalitu drevenej kade, ktorá je v záhrade vystavená deštruktívnym vonkajším faktorom, ako je dážď, mráz, slnko, baktérie, huby a podobne. Pre svoju mimoriadnu odolnosť je známe tepelne modifikované drevo. Fínske kade ScandiSpa sú postavené z termálne upravenej borovice. Počas 100 hodín tepelného spracovania s použitím vysokej teploty a vodnej pary, drevo výrazne mení svoje vlastnosti:

 • Zlepšuje svoju odolnosť proti vlhkosti a absorpciu (o 50% lepšia ako surové drevo)
 • Zlepšenie rozmerovej stability (o 50% menej zmršťovania a napučiavania ako surové drevo)
 • Významné zlepšenie vlastností tepelnej izolácie
 • Väčšia odolnosť voči hubám a baktériám

Vďaka tejto funkcii má kaďa vyrobená z termálneho dreva (termo dreva, thermowoodu) dlhú životnosť a napriek rokom vyzerá esteticky príjemne. Drevo má po tepelnom spracovaní tiež lepšie izolačné vlastnosti. Voda v kadi si dlho udržuje teplotu, čo šetrí čas vykurovania a znižuje náklady.  

najlepsze drewno do budowy balii​ ogrodowej
sauna ogrodowa beczka producent

Kúpacie kade Polsko

Vyberte si osvedčeného výrobcu a distribútora kadí. Overte si certifikáty kvality, recenzie a záruku. ScandiSpa ponúka kade fínskeho výrobcu, ktorý sa môže pochváliť medzinárodným certifikátom kvality ISO 9001:2015. Všetky záhradné vane sú vyrábané v továrni, aby bolo možné udržiavať ich vysokú kvalitu. Každý výrobok je pred výstupom z výrobnej linky skontrolovaný. Klientom sú dodané iba výrobky vhodnej kvality a vyrobené v deklarovanom čase. 

Výrobca poskytne záruku 12 mesiacov pre spoločnosti alebo 24 mesiacov pre individuálnych zákazníkov. Zariadenia dodávané spoločnosťou ScandiSpA môžete stretnúť v mnohých strediskách a domácich záhradách po celej Európe.

Ohrev kade na kúpanie

Kľúčovým bodom výberu kade je výber jej ohrevu. Ak chcete urobiť správne rozhodnutie, musíte si zodpovedať na otázku:

Ako často by ste chceli záhradnú kaďu používať?

 • Často
 • niekoľkokrát týždenne
 • denne
strzałka - wybierz

Vyberte si:

 • Kaďu s elektrickým ohrevom 
 • Kade pripojené k tepelnému čerpadlu

 

Kade šité na mieru pre každodenné použitie sú automaticky vyhrievané a pripravené na kúpanie kedykoľvek. Okrem toho musia byť vybavené vodným filtrom a dezinfekčnou chémiou. Vhodná profylaxia umožňuje meniť vodu každých 6-8 týždňov. 

 • Zriedka
 • víkendy
 • 2-3 krát za mesiac
strzałka - wybierz

Vyberte si:

 • Kade s plynovým ohrevom
 • Kade s pieckou na drevo

Pri používaní kade z času na čas je do nej potrebné vždy naliať čerstvú vodu. V tomto prípade nie je potrebná filtrácia. Plynový bojler alebo piecka drevo zohrejú vodu asi za 2 h.

Prírodná kaďa z dreva a kaďa s plastovou vložkou

Tradičné kúpacie kade sú vyrobené výhradne z dreva. Vnútri sú drevené lavice. Je to veľmi prirodzené riešenie. Niekedy však čistenie dna pod lavicami nemusí byť pohodlné. Pred nákupom kade stojí za to uistiť sa, či sa lavice dajú samostatne demontovať.

Existujú aj také modely kadí, v ktorých sú lavice postavené tak, že pod nimi nie je žiadna voda. Takéto sudy sa ľahšie udržujú čisté a majú tiež nižšiu kapacitu. Čo znamená, že vyžadujú menej energie potrebnej na ohrev menšieho množstva vody. V niektorých modeloch je interiér kade pokrytý lesklým plastifikačným povlakom, ktorý dodáva kadi elegantný lesk a dodatočne ju zabezpečuje.

Ak však nemáte radi priamym kontakt s drevom, môže si vybrať kaďu s plastovou kazetou, ako je polyetylén alebo akryl. Takéto kade sa najjednoduchšie udržiavajú čisté. Oba typy majú vysokú kvalitu a trvanlivosť. Rozdiel je hlavne vo farbách, hrúbke a hmotnosti. 

balie ogrodowe zima

Drevené kade pre dvoch, šiestich a ôsmich

Väčšia kaďa neznamená lepšia. Veľká kaďa znamená veľký objem vody a následne dlhšie a drahšie ohrievanie. Pri výbere správnej veľkosti kade musíte úprimne popremýšľať o tom, kto ju najčastejšie bude používať. Ak žijete len vo dvojici. Lepšou možnosťou sa môže ukázať drevená vaňa pre dvoch vo forme suda.

Pozrite si drevené vane

Avšak, ak ste presvedčení o potrebe mať kaďu pre niekoľko osôb, môžete si vybrať model pre 6 alebo 8 osôb s priemerom 150 až 180 cm. Veľké kade vám umožnia relaxovať vo väčšom kruhu s rodinou a priateľmi. Takéto kade sú tiež vhodné pre rôzne typy rekreačných stredísk.

Arktické izolované zimné kúpacie kade až do -30°c

Záhradná kaďa určená na celoročné použitie aj v zime musí byť okrem dreveného krytu aj dodatočne izolovaná. Fínske kade ScandiSpa ARCTIC majú špeciálnu arktickú izoláciu vo forme silného izolačného povlaku namontovaného na dne a na stenách kade. Okrem toho majú vo vybavení hrubý vinylový kryt. Vďaka izolácii kade na každej strane sú tepelné straty obmedzené na minimum. To určite zníži čas ohrevu, zníži náklady na udržanie vhodnej teploty kúpeľa a tiež ochráni zariadenie pred mrazom.

Drevené kade - Potrebné vybavenie

a moderné príslušenstvo pre kade v záhrade

 • Vinylový kryt – izoluje teplo a prispieva k úsporám energie a chráni vodu pred znečistením z prostredia.
 • Vodný filter – čistí vodu od mechanických nečistôt.
 • Chémia – dezinfikuje vodu, pôsobí baktericídne a fungicídne.
 • Schody s plošinou – poskytujú pohodlný vstup do kade.
 • Aeromasáž – pôsobí ako vírivka, príjemné bubliny dokonale uvoľnia telo.
 • Hydromasáž – Masážne vodné biče sú dostupné v luxusných modeloch.
 • LED osvetlenie – farebné svetlá vytvárajú jedinečnú atmosféru vo večerných hodinách
Drevené kade na kupanie v noci

Ceny dlhoročných fínskych kúpacie kadí z dreva thermowood

Ceny fínskych záhradných kadí vyrobených z termálneho dreva podľa medzinárodných noriem kvality sa pohybujú od 2.000 do 12.500 EUR s DPH s dopravou kdekoľvek na území Poľska. Hodnota závisí od veľkosti suda, ohrevu a výbavy. Cena je primeraná kvalite a trvanlivosti zariadenia a jeho pohodlnej prevádzke. Priemerná životnosť kade z tepelne ošetreného dreva je až 20 rokov. Kontaktujte nás a my vám radi poskytneme podrobný cenník. Pomôžeme vám s výberom kade prispôsobenej vašim individuálnym preferenciám.

Drevo kade

Dodávka drevené kade

Dodávka drevené kúpacie kade

Príprava na inštaláciu kúpacie kade v záhrade

Pred dodaním kade je potrebné pripraviť vhodný podklad pre sud, schodíky a ohrev (ak je súčasťou dodávky). Podklad musí byť rovný a stabilný. Môžu to byť dlažobné kocky, kameň, štrk, drevená konštrukcia, paleta. Je zakázané klásť záhradnú kaďu priamo na trávu alebo na zem.
Pri montáži záhradnej kade na terase je potrebné vziať do úvahy nosnosť konštrukcie. Kaďa s vodou a kúpajúcimi sa môže vážiť približne 1 800 kg.
V prípade piecky na drevo sa odporúča umiestniť ju 15 cm pod úrovňou suda. Je to dôležité z dôvodu cirkulácie vody. Takéto usporiadanie spôsobuje, že samotné miešanie vody nastáva vďaka gravitačným silám, teda bez potreby miešadla.
Pri ohreve elektrinou je potrebné pripraviť si elektrický kábel 230V v záhradnom štandarde. Inštaláciu musí vykonať elektrikár s príslušnými oprávneniami.
V prípade kade s plynovým ohrevom bude potrebná plynová 10 kg fľaša a na zapnutie ohrevu napájanie 230V bežnou predlžovačkou alebo káblom v záhradnom štandarde.

Plnenie drevené kadí vodou

Najjednoduchší spôsob, ako naplniť drevenú kaďu vodou je zo záhradnej hadice. Treba mať na pamäti, že voda nalievaná do kade nemusí spĺňať normu ako v prípade pitnej vody, ale musí byť bez mechanických a chemických nečistôt. Znečistená voda môže viesť k poškodeniu filtra.
Pri nalievaní vody ponechajte interval 5 cm na jednu osobu kúpajúcu sa v kadi medzi okrajom suda a hladinou vody. To je spôsobené tým, že po vstupe každého dospelého do kade hladina vody stúpne asi o 5 cm.

Starostlivosť o vodu v drevených kadiach

Pri používaní kade si môžete vždy naliať čerstvú vodu. Avšak, ak chcete používať kaďu často, musíte sa postarať o správnu starostlivosť o vodu, ktorá vám umožní udržiavať vodu čistú po dobu 6-8 týždňov:

 • Filtrácia vody – vodný filter zachytáva mechanické nečistoty, ako sú vlasy, epiderma, listy atď. Je možné zakúpiť si ju v mobilnej verzii zavesenej na okraji suda alebo vstavanej.
 • Chémia – vodu v sude, podobne ako vo vírivke alebo v bazéne, musíte dezinfikovať vhodnými chemickými prípravkami, aby sa zabránilo vzniku húb, rias a baktérií.
kúpacia kada voda
Lakovanie drevené kade

Pravidelné lakovanie drevených kadí

Fínske kade Thermowood dodávame prírodné a nelakované. Na prvý pohľad je termálne drevo tmavšie a zreteľne odolnejšie. Sud si môžete nalakovať v akomkoľvek odtieni, ktorý zodpovedá vášmu usporiadaniu záhrady. Ku každej kadi vždy dodávame plechovku oleja na tepelne upravené drevo s hnedým odtieňom.
Lakovanie a konzervovanie dreva je potrebné opakovať každý rok.
Kaďu z tepelne upraveného dreva je potrebné natierať iba z vonku. Odporúčame oleje na tepelne upravené drevo Teknos, Osmo a Altax.

Výhody kúpania vo drevené kade

Kúpiť si kúpaciu kaďu na horúce kúpeľe v prírode pod hviezdami je fantastický relax. Ideálny spôsob, ako uvoľniť telo a upokojiť myseľ. Relaxačné kúpele vo vani ovplyvňujú nielen vašu pohodu, ale aj zdravie. Zlepšujú krvný obeh, činnosť srdca a posilňujú imunitu. Zmierňujú bolesť a môžu byť oporou pri liečbe bolesti kĺbov, chrbtice a neuralgie. V zime je kúpanie vo vani najvynímočnejšie. Striedavo sa telo zahrieva v horúcej vode a ochladzuje v zimnej atmosfére. Vďaka pravidelným sedeniam vo vírivke môžeme minimalizovať riziko prechladnutia a chrípky. Kúpanie vo vani s aeromasážou má tiež pozitívny vplyv na vašu krásu. Zlepšujú textúru pokožky, robia ju hladšou a krajšou. 

Výhody kúpania v kade
kúpacie kade doma

Drevené kada doma

Môže byť drevená vaňa umiestnená doma v krytom wellness centre? Áno, samozrejme! Nič nebráni tomu, aby vaňa stála „pod strechou“. Umiestnenie vane doma pozitívne ovplyvní jej dlhú životnosť. Drevené vane sa často nachádzajú v originálnych kúpeľných domoch, wellnessoch a  napríklad v pivných kúpeľoch. Niekedy sú chvíle, keď by sme radi umiestnili vírivku do miestnosti, ale bránia nám v tom úzké dvere. Väčšina dodávaných víriviek je už bohužiaľ zmontovaná, má veľké rozmery a nezmestí sa do dverí. Drevenú vaňu je však možné vniesť do prvkov a umiestniťpohodlne na miesto. Je to ideálne riešenie, keď chceme umiestniť vaňu na ťažko dostupné miesto.